Cad/Cam Nedir?

Cad/Cam, bilgisayar destekli dizayn ve bilgisiyar destekli üretim anlamına gelmektedir.

Kelime anlamı olarak, “bilgisayar destekli dizayn ve bilgisiyar destekli üretim” anlamına gelen “computer aided design and computer aided manufacturing” cümlesinin kısaltılmışıdır.
Bu teknoloji sayesinde dijital diş hekimliği çağı başlamıştır. Gelişen teknoloji, diş hekimlerine geleneksel yöntemleri geride bırakarak, yüksek kalitede, hızlı tedavi yapma imkanı sunmuştur.

CAD/CAM

CAD/CAM teknolojisinin avantajları nelerdir?
Tedaviler çok fazla seansa bölünmeden, tek günde, daha hızlı tamamlanabilmektedir.

Bulantı refleksine yol açan macun/hamur kıvamında maddeler yerine; kamera ile diş ölçüsü alınır. Bu amaçla özel üretilmiş ürünler kullanılır.

CAD/CAM ile ortodontik tedavi yapılabilir mi?
Uygun endikasyonu olan hastalarda tel ve braket kullanımına gerek kalmadan kamera ile görüntülemeler sonrası aynı gün üretilen şeffaf plaklar ile konforlu bir ortodontik tedaviye başlanılabilir.

CAD/CAM ile implant tedavisinin avantajı nedir?
Üç boyutlu görüntüleme ardından, hemen üretilebilen cerrahi rehber plaklar sayesinde implantların nereye; nasıl yerleştirileceği planlanabilmekte; hata riskinin minimalize edildiği cerrahi operasyonlar yapılabilmektedir.

CAD/CAM ile gülüş tasarımı yapılabilir mi?
Dijital gülüş dizaynı (DSD) ile tedavi öncesi hastadan ayrıntılı fotoğraflar alınıp, sürekli güncellenen ek yazılımlar kullanılarak kişiye özel tasarımlar yapılabilmekte, özel simülasyonlar ile tedavi bittiğinde nasıl bir görüntüye sahip olunacağı tedavi öncesi hekim ve hasta tarafından planlanabilmektedir.

NUMARANIZI BIRAKIN
SİZİ ARAYALIM
Aşağıdaki formu doldurun, size en kısa sürede ulaşalım.

  - (*) İle belirtilen alanlar zorunludur.
  - Bilgileriniz gizli tutulur.
  - Bilgileriniz 3. kişi veya kurumlarla paylaşılmaz.

  2019-01-09T09:08:40+00:00

  Yorum Yazın

  Call Now Button